Kontakt
Formularz kontaktowy
Imię
Nazwisko
E-mail
Telefon
Wiadomości
Ile jest jeden minus jeden
Tel +48 692 57 41 45
E-mail info@polishsporttravel.pl

Arsenal

Arsenal

FC Arsenal - angielski klub piłkarski grający w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii – Premier League. Pochodzący z północnego Londynu Arsenal jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Anglii i jest historycznie najbardziej utytułowanym klubem w Londynie. 13 krotnie wygrywał tytuł w pierwszej dywizji oraz w Premier League, 11 krotnie zwyciężał w FA Cup. Cały poprzedni wiek grał w najwyższej klasie rozgrywek. W sezonie 2003/2004 stał się drugim klubem w historii, który nie poniósł porażki w żadnych z 38 ligowych spotkań.
Arsenal FC został założony w roku 1886 w Woolwich. W 1893 roku stał się pierwszym klubem z południowej Anglii, który został przyłączony do rozgrywek ówczesnej angielskiej ligi. W 1913 roku klub przeniósł się na północną część Londynu na stadion Highbury. W latach 30’ pięciokrotnie wygrywał angielską ligę oraz FA Cup. W sezonie 1970/1971 zdobył podwójną koronę wygrywając jednocześnie mistrzostwo Anglii oraz FA Cup. W latach 90 ‘ oraz na początku XXI wieku powtórzył ten sukces dwukrotnie. Do największych rywali zaliczany jest Tottenham Hotspur, który również pochodzi z północnego Londynu. Spotkania pomiędzy tymi drużynami nazywane są North London Derby. Arsenal Londyn nosi przydomek The Gunners.
Do grona najlepszych zawodników należą: Per Mertesacker, Mesut Ozil, Oliver Giroud, Aaron Ramsey, TheoWalcott Tomáš Rosický, Wojciech Szczęsny. Długoletnim menadżerem klubu jest Arsene Wenger.

W tej kategorii w chwili obecnej nie ma żadnych ofert

Subskrybować newsletter

Aby uzyskać informacje o nowościach i specjalnych wycieczek wpisać adres e-mail:

 

Ukryć Ukryj stałe