Kontakt
Formularz kontaktowy
Imię
Nazwisko
E-mail
Telefon
Wiadomości
Ile jest jeden minus jeden
Tel +48 692 57 41 45
E-mail info@polishsporttravel.pl

Manchester United

Manchester United

Manchester United FC – angielski klub piłkarski grający w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii – Premier League. Swoje domowe spotkania rozgrywa na stadionie Old Trafford w Manchesterze gdzie przeniósł się w 1910 roku. Do największych sukcesów w historii klubu należą 3 zwycięstwa w Lidze Mistrzów ( 1968, 1999 oraz 2008 rok ), 20 wygranych tytułów a lidze angielskiej z czego aż 12 w Premier League.
Klub został założony w roku 1878 pod nazwą Newton Heath LYR. F.C. Został założony przez pracowników kolei z zajezdni Newton Heath. Obecną nazwą klub przyjął w roku 1902. Klub jest znany również pod nazwą Man United lub po prostu United. Niektórzy używają skróconej nazwy Man U – wyraża ona jednak pogardę i jest używana przez kibiców rywali. Klub posiada przydomek – Czerwone Diabły ( The Red Devils )
Manchester United jest jednym z największych klubu w Anglii, posiada wielkie grono kibiców. W latach 90’ pod wodzą Sir Alexa Fergusona klub dominował w angielskiej lidze. Szczytem dominacji był sezon 1998/1999 – Manchester zgarnął 3 tytuły – mistrzostwo Anglii, puchar Anglii oraz Ligę Mistrzów.
Do grona najlepszych zawodników nalezą: Robin Van Persie, Wayne Rooney, Juan Manuel Mata, Patrice Evra. Obecnie menadżerem klubu jest Luis Van Gaal.

W tej kategorii w chwili obecnej nie ma żadnych ofert

Subskrybować newsletter

Aby uzyskać informacje o nowościach i specjalnych wycieczek wpisać adres e-mail:

 

Ukryć Ukryj stałe