Kontakt
Formularz kontaktowy
Imię
Nazwisko
E-mail
Telefon
Wiadomości
Ile jest jeden minus jeden
Tel +48 692 57 41 45
E-mail info@polishsporttravel.pl

Liverpool FC

Liverpool

FC Liverpool - angielski klub piłkarski grający w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii – Premier League. Domowe spotkania Liverpool rozgrywa na Anfield Road. Stadion został wybudowany w roku 1884 gdzie swoje mecze rozgrywał lokalny rywal Everton FC. Po sporze z właścicielem stadionu Johnym Houldingiem w roku 1892 Everton przeniósł się na Goodison Park a John Houling założył nowy klub Liverpool FC, który do dnia dzisiejszego jest na Anfield Road gospodarzem. W planach jest budowa nowego stadionu New Anfield, który będzie mógł pomieścić około 61 000 kibiców ( z możliwością zwiększenia do 73 000 ). Liverpool FC nosi przydomek The Reds.
Liverpool w swej historii 18 krotnie zdobywał tytuł najlepszej drużyny w Anglii, po raz ostatni w sezonie 1989/1990. Pięć razy triumfował również w rozgrywkach Ligi Mistrzów, po raz ostatni w sezonie 2004/2005 gdzie w rzutach karnych po fenomenalnych interwencjach Jerzego Dudka pokonali AC Milan.
Hymnem klubu jest piosenka You’ll never walk alone. Kibice śpiewają pieśń na każdym spotkaniu na Anfield oraz bardzo często na meczach wyjazdowych. Największym rywalem klubu jest oczywiście drugi klub z miasta Liverpool – Everton. Spotkania tych klubów są nazywane Merseyside derby a są zaliczane do 10 największych derbowych spotkań na świecie.
W obecnej kadrze znajdziemy wielu znakomitych zawodników takich jak: Steven Gerrard, Martin Škrtel, Daniel Sturridge, Simon Mignolet a Glen Johnson. Menadżerem klubu jest Brendan Rodgers.


W tej kategorii w chwili obecnej nie ma żadnych ofert

Subskrybować newsletter

Aby uzyskać informacje o nowościach i specjalnych wycieczek wpisać adres e-mail:

 

Ukryć Ukryj stałe